Jak wyleczyć zaćmę skutecznie i bezpiecznie?

soczewki w zaćmie

Zaćma jest jedną z najczęściej występujących chorób oczu. Zwana również kataraktą, ta nieprzyjemna dolegliwość dotyka zwykle osób starszych – według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia cierpi na nią około 20 milionów ludzi. Jedyną metodą jej wyleczenia jest operacja polegająca na wymianie uszkodzonej soczewki na nową. Choć zabieg nie trwa długo, kolejki oczekujących stale rosną – czasami na operację trzeba czekać od kilku miesięcy do kilku lat! Jak uniknąć długiego czasu oczekiwania i zostać zoperowanym niemalże „od ręki”? One Day Clinic to odpowiedź na Państwa potrzeby. Na czym polegają usługi naszej kliniki, jak wygląda zabieg i jaką soczewkę można otrzymać decydując się na operację w Czechach?

One Day Clinic – refundowane leczenie w Czechach

Filozofia One Day Clinic polega na szybkim i refundowanym leczeniu zaćmy dzięki Ustawie Transgranicznej z listopada 2014 roku. To ona daje Państwu szansę, by Narodowy Fundusz Zdrowia pokrył większość kosztów zabiegu wykonywanego w klinice jednego z państw Europy. Dlaczego akurat Czechy? Nasza współpraca z czeskimi klinikami opiera się na najwyższej jakości usługach. Pragniemy, by Państwa zabieg przebiegł szybko, bezboleśnie i w pełni profesjonalnie. Cała procedura, od momentu zgłoszenia się do nas aż do badań kontrolnych po zabiegu nie zajmie więcej, niż 30 dni. Sama operacja to 25 minutowy zabieg poprzedzony badaniem wstępnym i zakończony badaniem kontrolnym po 24 godzinach od wykonanej operacji. W ramach pakietów usług zapewniamy Państwu transport i nocleg na terenie Czech, nie muszą się więc Państwo przejmować zbędnym przemęczeniem organizmu po przebytym zabiegu. Robimy wszystko, by operacja zaćmy zostawiła po sobie same dobre wspomnienia i pokazała Państwu, że odzyskanie pełnego widzenia może być zupełnie bezproblemowe.

Zabieg usunięcia zaćmy

leczenie zaćmy - soczewkiNa dwa dni przed zabiegiem pacjent dostaje od Polskiego okulisty prowadzącego krople, które należy aplikować w celu przygotowania oka do operacji. W dniu zabiegu pacjent zostaje przewieziony do kliniki w Czechach, gdzie po badaniu i przygotowaniu do operacji zostaje poddany szybkiemu, 20 minutowemu zabiegowi wymiany uszkodzonej soczewki na nową. Już po opuszczeniu sali zabiegowej pacjent zauważy poprawę widzenia, a po 24 godzinach jego wzrok wróci do pełni sprawności. Dzięki wszczepieniu nowej soczewki następuje poprawa komfortu widzenia, wyostrzenie kontur i barw oraz odwrócenie wszelkich zmian wywołanych zaćmą. Efekt zależy jednak nie tylko od samego zabiegu, ale i rodzaju użytej soczewki.

Rodzaje soczewek stosowanych w leczeniu zaćmy

Soczewki sferyczne i asferyczne – choć sztuczna soczewka jest w stanie znacznie poprawić stan naszego widzenia, soczewki sferyczne jednoogniskowe nie są w stanie całkowicie zastąpić soczewki naturalnej. Sztuczna soczewka nie może dostosowywać się do patrzenia blisko i daleko, dlatego jej ostrość zwykle „ustawia się” na stałe. Podczas wyboru soczewki redukującej zniekształcenie obrazu (występujące podczas zaćmy) warto postawić na soczewki asferyczne, które dzięki odpowiedniemu szlifowi zbierają promienie światła w jednym punkcie, wspomagając ostrość widzenia. Soczewki wieloogniskowe są zbliżone naturą do soczewek naturalnych. Specjalistyczny szlif pozwala odwzorować na siatkówce ostry obraz zarówno z dali, jak i z bliska. To jeden z najbardziej popularnych, ponadstandardowych rodzajów soczewek, na jakie decydują się nasi pacjenci. Ostatnim rodzajem soczewek są soczewki toryczne, stosowane w przypadku występowania astygmatyzmu rogówkowego. Szlifowane w specjalny sposób pozwalają wyrównać astygmatyzm i wyprostować widziany obraz. Jest to najdroższy, lecz pełen zalet typ soczewek, dzięki któremu będą Państwo mogli zupełnie zrezygnować z okularów. Należy jednak pamiętać, że ostateczna jakość widzenia zależy od wady wyjściowej, a odpowiednio dobrana soczewka jest najlepszym sposobem pozbycia się problemu. Dzięki One Day Clinic mogą być Państwo pewni, że niezależnie od wybranej soczewki Państwa wzrok wróci do najlepszej możliwej formy (dowiedź się więcej o soczewkach stosowanych w klinice).