Okulary korekcyjne dla kobiet 40+

Każdy chce wyglądać młodziej, a na taki wygląd ma wpływ wiele czynników. Czy zastanawiałaś się kiedyś nad tym, czy aby na pewno Twoje okulary Cię nie postarzają? Wiele kobiet nie zwraca na to uwagi, a to błąd!

Nie wybieraj okularów, które są w danym czasie modne, albo które świetnie pasują innym. Wybór odpowiednich okularów korekcyjnych dla Ciebie, może rzeczywiście pomóc wyglądać młodziej.

Niektóre fasony oprawek odejmują wiele lat. Zapoznaj się z naszymi radami dla kobiet po 40, odnośnie wyboru okularów, które mogą sprawić, że będziesz wyglądać młodziej nawet o 20 lat.

Kształt oprawek – jak wybrać?

Kształt ramek powinien działać na Twoją korzyść, aby pomóc Ci uzyskać naturalny lifting twarzy. Szukaj oprawek, które są bardziej zaokrąglone. Miękkie rogi są bardziej pożądane niż ostre krawędzie. Zaokrąglone rogi pomagają zmiękczyć rysy twarzy i naturalnie je unieść. Chcemy dążyć do uspokojenia rysów, gdyż to właśnie kojarzy się z młodością. Młoda twarz jest delikatna i gładka, z czasem wiotczeje i rysy się zaostrzają. Unikaj więc kanciastych okularów o ostrych rogach.

Odpowiedni kolor okularów

Jeśli chodzi o kolor, stawiaj na ciepłe odcienie. Chłodne i agresywne kolory najlepiej pozostawić młodszym pokoleniom. Cieplejsze odcienie świetnie wyglądają zarówno u starzejących się mężczyzn, jak i kobiet. Szukaj ramek w odcieniach brązu, złota i czerwieni. Takie kolory świetnie wyglądają na twarzy kobiet po 40. Mężczyźni powinni szukać błękitów, brązów, szarości, burgundów i zieleni. Wybieraj nieco błyszczące materiały, które nadadzą twoim oczom naturalny blask. Uważaj, aby unikać matowych kolorów, zwykłego srebra i czerni. Nadszedł czas, aby się nieco wyróżnić i nie wtapiać się w tłum!

Rozmiar okularów

okulary dla kobietRozmiar ma znaczenie, zwłaszcza gdy się starzejemy! Szukając oprawek, nie wybieraj tych, które są zbyt małe w pionie. Starzenie pomniejsza nasze oczy, powinniśmy więc unikać wąskich okularów, które dodatkowo te oczy zmniejsza.

W miarę starzenia się, zwłaszcza powyżej 40 lat, niestety podupada też wzrok i wymaga on coraz bardziej zaawansowanego leczenia. Często w grę wchodzą szkła progresywne, które cechują się większym rozmiarem.

Twój optyk – na przykład z salonu optycznego Manufaktura Wzroku – z pewnością pomoże ci w doborze soczewek. Na rynku istnieje tak wiele różnych modeli okularów, nie musimy się więc obawiać tych o większym rozmiarze.

Oprawki w jakim stylu?

Nie bój się eksperymentować z różnymi wzorami i kolorami! Szukaj głębszych kształtów w stylu retro. Są idealne dla osób w średnim wieku, które są przecież młode duchem i chcą poczuć się nieco bardziej stylowo. Tak naprawdę nie ma jednego przepisu na idealny styl, musisz dopasować go do swojej osobowości.

Kształt twarzy 

Prawidłowo dobrane okulary do kształtu twarzy sprawią, że będziemy wyglądać znacznie młodziej. Taki dopasowanie pomaga wydobyć naturalne piękno, również kobiet po 40. Tak więc można powiedzieć, że jest to najważniejszy krok w wyborze zarówno okularów korekcyjnych.

Istnieje sprawdzony i bardzo łatwy sposób dzięki któremu szybko dowiesz się do jaki kształt ma Twoja twarz. Niezbędne do wykonania tego zadania będą dwie rzeczy: lustro oraz szminka. Procedura jest zatem następująca. Wystarczy stanąć przed lustrem i przy pomocy szminki lub też konturówki odrysować kontur naszej twarzy. Na podstawie kształtu jaki powstał możemy ocenić czy nasza twarz jest trójkątna, podłużna, kwadratowa czy też może okrągła.